Wellness & Spa

Latince de “Selus Per Aqua” anlamı taşıyan Spa Salonu, Türkçe anlamı ile “Sudan Gelen Sağlık” veya “Su ile Gelen Sağlık” demektir. Avrupa’da yaygın biçimde kullanılan Spa’nın kökeninin Romalılara dayandığı bilinmektedir.

Siz de lux bir deneyim ve kusursuz hizmet hizmet politikası sunan Hera Hotel'in Spa Salonuna gelin, stres ve ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

“Uzun yıllardır tatillerini Kaş'ta geçiren birisi olarak en memnun kaldığım otellerden birisidir Hera Otel. Tatil ve Türkiye'nin en temiz denizi için iyi bir seçenek tavsiye ederim.” Enver Arcak

Hera Otel Spa Tesislerimizde bulunan; Tarihimizin getirdiği geleneklerden olan Türk hamamı kullanımı sizlerin rahatlaması, dinlenmesi ve temizlenmesi için planlanmış olup hijyene çok önem verilerek işletilmektedir. Sıcak göbek taşında rahatlayıp sırt kaslarınızı yumuşatabilirsiniz.

Arapça kökenli olan hamam kelimesi, sıcak ve soğuk su bulunduran yıkanma alanı anlamına gelir. Ülkemizde hamam denildiğinde akla gelen, çevresindeki diğer yapılardan bağımsız olarak bulunan ve yıkanma hizmeti alınabilecek binalardır. Ülkemizdeki tarihi hamamların birçoğu, bütün bir bina içerisinde hizmet vermektedir. Osmanlı döneminden sonra inşa edilen bazı hamamlar ise, çeşitli binaların alt katlarında bulunabilir. Hamam nedir sorusunu ülkemiz dikkate alınarak cevapladığımızda, temizlenme hizmeti veren işletmeler olarak niteleyebiliriz. Genellikle kese ve benzeri ürünlerle ziyaretçilerin temizlenmesine yardımcı olan tellaklar da hamamların ayrılmaz bir parçasıdır.

Saunamız

Hera Otelimizde bulunan sahunamızda yoğun miktarda buhar ile bir takım sağlık problemlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır. Saunalarımızda sıcaklık 45 ile 50 derece arasındadır; nem ise %100 olmaktadır.

Saunaya göre daha düşük sıcaklıkta olduğu için kişileri daha az zorlar.Saunaların sağlık üzerinde kanıtlanmış etkilerine bakıldığında kas ağrısı problemlerinin giderilmesi, solunum yollarındaki tıkanıklıkların açılması, gözeneklerin açılarak terlemenin artırılması ve toksin maddelerin vücuttan uzaklaştırılması, deri altına kadar temizlenme ve vücudun nem ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir. Buhar banyosu solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, boğaz tahrişini iyileştirir, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir. Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmasında ve tıkanmasında rahatlama sağlar, öksürüğü azaltır .Buhar odasının rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapmaktadır. Egzersizden sonra buhar odasına girmek adale ağrılarına sebep olan laktik asidin terleme ile atılmasını sağlar. Bu da daha az kas yorgunluğu anlamına gelmektedir.